تولید بطری پت


انواع بطری پت

اولین مرحله تولید بطری پت، قالب گیری ضربه کششی است. PET حرارت داده می شود و در یک قالب قرار می گیرد، جایی که شکل یک لوله طولانی و نازک را می گیرد. (فرآیندی که پلاستیک در قالب تزریق می شود و قالب گیری تزریقی نامیده می شود.) لوله PET، به یک قالب دوم بطری تبدیل می شود.

یک میله فولادی نازک، به نام یک هسته، در داخل کوره جابه جا شده است، جایی که آن را با فشار بسیار زیاد هوا پر می کند، و شروع به کشیدن میکند و ضربه شروع می شود:

در نتیجه هوای تحت فشار، گرما و فشار، جوش و کشش به داخل کشیده می شود . قالب، با فرض یک شکل بطری ساخته میشود. برای اطمینان از اینکه پای بطری یک شکل ثابت و صاف را حفظ می کند، مولفه جداگانه ای از پلاستیک به طور همزمان در طول قالبگیری با بطری به هم متصل می شود.

قالب باید نسبتا سریع خنک شود، به طوری که مولد تازه تشکیل شده به درستی تنظیم شده است. چند روش خنک کننده وجود دارد، مستقیم و غیر مستقیم، که می تواند قالب و پلاستیک را به طور موثر سرد کند. آب را می توان از طریق لوله های اطراف قالب، که به طور غیر مستقیم قالب و پلاستیک را سرد می کند.

روش مستقیم تولید بطری پت

روش های مستقیم شامل استفاده از فشار هوا یا دی اکسید کربن به صورت مستقیم بر روی قالب و پلاستیک است.

هنگامی که بطری (یا در تولید مداوم بطری ها) سرد شده و تنظیم شده است، آماده است تا از قالب خارج شود. اگر یک روند قالب گیری مداوم استفاده شده باشد، بطری ها باید ازبرای بین بردن پلاستیکهای اضافی بین آنها جدا شود. اگر یک فرایند غیر پیوسته استفاده شده باشد، گاهی اوقات پلاستیکی بیش از قالب می تواند از طریق قالب در طول تولید تولید شود و نیاز به پیرایش دارد.

پس از بطری از قالب جدا میشود و حذف پلاستیک های اضافی شروع میشود، بطری ها برای حمل و نقل آماده می شوند.

دستگاه بادکن تولید بطری پلاستیکی

امروزه دستگاه تولید بطری پلاستیکی یا همان بادکن پت در بین کار آفرینان و تولید کنندگان بصورت چشمگیری افزایش یافته است.دلیل این امر تقاضای بالای بازار به استفاده از این نوع بطری میباشد.ولی همین تقاضای بالا بازار باعث شده است تا افراد زیادی نسبت به تولید این نوع بطری ها روی بیاورند که هر گونه اقدام بدون تحقیق و بررسی متاسفانه خسارات مالی فراوانی را بر تولید کننده وارد خواهد کرد.

هم اکنون سهم عمده کارخانجات تولیدی نوشیدنی بخصوص نوشابه و آب معدنی را بطری های پت به خود اختصاص داده اند.این بطری ها گه توسط دستگاه های بادکن پت تولید میشوند روز به روز بر تولید آنها افزوده میشود تا حدی که امروز بطری های شیشه ای کمتر به چشم میخورد.

اصطلاح بادکن پت در دستگاه تولید بطری پلاستیکی چیست

بادکن پت بطور کلی نام دستگاهی است که بوسیله آن فرآیند تولید بطری پلاستیکی انجام میشود و این فرآیند باعث شکل گیری یک بطری پت میشود. در تمامی مدلهای موجود ماهییت کاری یکسان است که این فرایند در چند مرحله پریفرم گذاری حرارت دادن به پریفرم جهت حالت پذیری و سپس دمیدن هوا داخل پریفرم گرم شده باعث شکل گیری این بطری میشود که بسته به مدل اتوماتیک یا دستی این فرآیند توسط اپراتور یا بصورت کامل توسط دستگاه بصورت اتوماتیک انجام میپذیرد.

 

 

Leave a Reply