تولید پریفرم بطری


انواع بطری پت

از آنجایی که PET در حالت مذاب استحکام لازم را ندارد، مواد PET به قطعه های لوله ای شکل توخالی که به شبیه بطری هستند، تبدیل میشوند.

این قطعات حاصل از فرایند تزریق، در دستگاه های بادکن شکل داده میشوند و با توجه به قالب بطری و وزن پریفرم در تولید انواع مختلف بطری به کار میرود.

به زبان ساده، مواد پت برای تبدیل مستقیم به بطری توانایی تحمل مقدار زیادی از دما را ندارند، به همین دلیل در مرحله ی اول پت را به قطعاتی مانند لوله به صورت تزریقی شکل میدهند و در مرحله ی جدای دیگر در قالبی جدا به صورت دلخواه فرم میدهند، و تبدیل به بطری های قابل مصرف میشوند.

بطری پت چگونه تولید میشود

تولید بطری پت توسط دستگاه های بادکن پریفرم های تولید شده در دستگاه های تزریق انجام میشود.

دستگاه های بادکن پت پریفرم انواع مختلفی دارند و میتوانند دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک باشند.

دستگاه بادکن پت پریفرم از دو بخش اصلی تشکیل شده است: مرحله اول که، دستگاه شامل چند طبقه المنت شیشه ای است. دمای این المنت ها با توجه به وزن، شکل و رنگ پت پریفرم تنظیم میشود. پت پریفرم در آون در محدوده دمای ۷۶ درجه سانتی گراد حرارت دیده و نرم میشود.

مرحله دوم که بادکن دستگاه شامل PLC و گیره دستگاه است که قالب روی آن نصب میشود.

در این مرحله پت پریفرم که در آون نرم شده است درون قالب قرار گرفته و با فشار هوا باد میشود و به بدنه سرد قالب میچسبد‌، و شکل قالب را به خود میگیرد.

در این مرحله بطری پت تولید میشود و آماده بسته بندی است.

فرآیند شدن بطری پت

باتوجه به این که ساختار قطبی دارد یک پلیمر PET جاذب رطوبت است، پس قبل از فرآیند شدن باید رطوبت آن گرفته و خشک شود.

این کار در قیف های خشک کن بزرگی انجام میشود که بستگی به ظرفیت تولید دستگاه ظرفیتی از ۳۰۰ کیلو تا یک تن دارند. به منظور تولید پریفرم، گرانول های خام PET توسط موادکش های اتوماتیک وارد میشود و به مدت ۳ تا ۴ ساعت در دمای ۱۴۰ تا ۱۷۰ درجه سانتی گراد، البته بستگی به ظرفیت قیف خشک کن هم دارد، نگهداری میشود.

و بعد از آن به وسیله دستگاه موادکش به سیلندر دستگاه تزریق پلاستیک وارد میشود. در طی سیلندر دستگاه تزریق زون های حرارتی مختلفی قرار دارد که دمای آن ها را بین ۲۵۰ تا ۲۹۰ درجه سانتی گراد تنظیم میکنند. گرانول های جامد PET در سیلندر دستگاه ذوب شده و با فشار و سرعت تنظیم شده ی دستگاه به درون قالب تولید پریفرم تزریق میشود.

بر روی دستگاه تزریق قالب های پریفرم بطری مختلفی با وزن ها، شکل ها و طول دهانه های مختلفی نصب میشود. از داخل صفحه های قالب آب سرد جریان دارد که آن را خنک نگه میدارد.

این آب سرد توسط چیلری که به قالب پریفرم متصل است تامین میشود. پس از تزریق PET مذاب به داخل پریفرم، به دلیل سرد بودن قالب پریفرم، جامد و سرد شده و پریفرم شکل گرفته نهایی تولید میشود.

قیمت پریفرم به چه عواملی بستگی دارد

قیمت پریفرم باتوجه به قیمت مواد اولیه PET و دستگاه بادکن و وسیله هایی که در طی مراحلی پریفرم پت و پریفرم بطری را تولید میکنند، تعیین میشود.

با توجه به همه ی این مراحل و عوامل تولید پریفرم شما میتوانید قیمت شرکت اینترنتی پارس پت را با جاهای دیگر و فروشگاه های دیگر مقایسه کنید.

فروشگاه اینترنتی پارس پت با توجه به کیفیت عالی و تولید پریفرم های شفاف و درجه ۱، چون فروش بدون واسطه دارند، بطری هایی با قیمت های بسیار مناسب و پایینی دارند.

سفارش پریفرم

بطری ها انواع مختلفی دارند که مهمترین آنها: بطری پت پرسی، بطری پت هات واش، بطری پت پریفرمو، بطری پت آسیابی را میتوان نام برد. همه ی اینها جزو بطری پت هایی هستند که در طی مراحلی بازیافت میشوند. که بازیافت این محصولات باعث صرفه جویی زیادی شده و برای خیلی از حوزه ها با ارزش میباشد.

برای سفارش پریفرم پت و بطری راه های مختلفی وجود دارد، ولی متاسفانه امروزه فروشنده های زیادی در بازارهای مختلفی وجود دارند که با خرید و فروش پریفرم پت و بطری را با کیفیت پایین به دست مشتریان میرسانند. پریفرم پت و بطری های درجه یک از نظر کیفی طوری هستند که پس از بازیافت هم باز هم محصولات درجه یکی را تولید میکنند.

در فروشگاه اینترنتی پارس پت فروش انواع پریفرم بطری و پت درجه یک و مرغوب صورت میگیرد، برای همین اگر شما خریدار بطری پت هستید حتما در انتخاب فروشنده دقت کنید. فروشگاه اینترنتی پارس پت، طی مراحلی که گفتیم، پریفرم بطری و پت های باکیفیت و شفاف و مرغوبی را تولید میکنند تا بهترین محصولات پریفرم را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.

برای سفارش پریفرم بطری و پریفرم پت از فروشگاه اینترنتی پارس پت میتوانید از طریق نشانی اینترنتی وغیره اقدام کنید. شما خریدار عزیز با انتخاب این فروشگاه برای خرید بطری های پت وغیره موفقیت خود را در کسب و کارتان تضمین کرده اید‌.

بطری های ۱ لیتری

بطری پت دهانه ۲۸، بطری پت ۱ لیتری رینگی، بطری پت ۱ لیتری دسته دار، بطری پت ۱ لیتری الماس، بطری پت ۱ لیتری پافیلی فراز و بطری پت جار میباشند.

بطری های پت ۴ لیتری

مجموعه پارس پت فعالیت های خود را در زمینه تولید پریفرم پت از سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است. و در این زمینه بسیار خبره میباشند.

این مجموعه با تولید بهترین و مرغوبترین بطری های ۴ لیتری، میتواند نیاز کل کشور را تامین کند. همان طور که گفتیم شما در هرکجای کشور باشید با نازلترین و بهترین کیفیت میتوانید با خیال راحت بطری های خود را تحویل بگیرید.

این مجموعه با توجه به نیاز مشتری و مصرف کننده بهترین محصولات و باکیفیت ترین بطری های ۴ لیتری را به شما مشتریان عزیز ارائه میدهد.

سخن پایانی

روز به روز مصرف انواع بطری های پت افزایش میابد که در مقابل تولیدکنندگان بطری های پت هم افزایش پیدا میکنند.

شرکت پارس پت با اینکه گاهی مصرف کنندگان به انواع خاصی از بطری و یا پریفرم نیاز دارند و با توجه به زمان و هزینه زیادی که باید صرف کنند، شرکت پارس پت با ارائه انواع پریفرم ها و بطری ها در وزن ها و بعد و حجم های متفاوت در خدمت شما مشتریان میباشد.

Leave a Reply