تولید پریفرم پت و پریفرم بطری چگونه انجام میشود


انواع بطری پت

اول در این مقاله میخواهیم تعریفی کوتاه از پریفرم را برایتان بگوییم.

در واقع از آنجایی که PET در حالت مذاب استحکام لازم را ندارد، مواد PET به قطعه های لوله ای شکل توخالی که درواقع به شبیه بطری هستند، تبدیل میشوند. این قطعات حاصل از فرایند تزریق، در دستگاه های بادکن شکل داده میشوند و با توجه به قالب بطری و وزن پریفرم در تولید انواع مختلف بطری به کار میرود.

به زبان ساده تر بخواهیم بگوییم، مواد پت جهت تبدیل مستقیم به بطری توانایی تحمل مقدار زیادی از دما را ندارند، به همین دلیل در مرحله ی اول پت را به قطعاتی مانند لوله به صورت تزریقی شکل میدهند و در مرحله ی جدای دیگر در قالبی جدا به صورت دلخواه فرم میدهند، و تبدیل به بطری های قابل مصرف میشوند، این مراحل تعریفی کوتاه از پریفرم بود.

تولید پریفرم پت و پریفرم بطری چگونه انجام میشود

تولید پریفرم بطری توسط دستگاه های بادکن پریفرم های تولید شده در دستگاه های تزریق انجام میشود. دستگاه های بادکن پریفرم انواع مختلفی دارند و میتوانند دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک باشند.

به طور کلی دستگاه بادکن پریفرم پت از دو بخش اصلی تشکیل شده است: بخش اول که، دستگاه شامل چند طبقه المنت شیشه ای است. دمای این المنت ها با توجه به وزن، شکل و رنگ پت پریفرم تنظیم میشود. پریفرم پت در آون در محدوده دمای ۷۶ درجه سانتی گراد حرارت دیده و نرم میشود.

بخش دوم که بادکن دستگاه شامل PLC و گیره دستگاه است که قالب روی آن نصب میشود. در این مرحله پریفرم پت که در آون نرم شده است درون قالب قرار گرفته و با فشار هوا باد شده و به بدنه سرد قالب میچسبد‌، و شکل قالب را به خود میگیرد. در این مرحله پریفرم بطری شکل گرفته و آماده بسته بندی است.

باتوجه به این که ساختار قطبی دارد یک پلیمر PET جاذب رطوبت است، پس قبل از فرآیند شدن باید رطوبت آن گرفته و خشک شود. این کار در قیف های خشک کن بزرگی انجام میشود که بستگی به ظرفیت تولید دستگاه ظرفیتی از ۳۰۰ کیلو تا یک تن دارند.

تولید پریفرم پت

به منظور تولید پریفرم پت، گرانول های خام PET توسط موادکش های اتوماتیک وارد میشود و به مدت ۳ تا ۴ ساعت در دمای ۱۴۰ تا ۱۷۰ درجه سانتی گراد، البته بستگی به ظرفیت قیف خشک کن هم دارد، نگهداری میشود. و بعد از آن به وسیله دستگاه موادکش به سیلندر دستگاه تزریق پلاستیک وارد میشود.

شرکت پارس پت یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده پریفرم بطری پت در کشور میباشد که با تولید پریفرم پت و پریفرم بطری و پریفرم بطری پت با کیفیت و مرغوب میتواند به تنهایی پریفرم پت و بطری سراسر کشور را تامین کند و حتی میتواند پریفرم پت و بطری را به کشور های دیگر هم صادر کند.

شرکت تاپ زون بیش از چند دهه تجربه و سابقه درخشان در این زمینه با تولید با کیفیت ترین پریفرم بطری پت و پریفرم بطری و پریفرم پت، آماده ی خدمت گذاری به شما صاحبان شرکت تولید کننده مواد صنعتی و شیمیایی و مواغذایی است تا نیازتان برای بسته بندی محصولاتتان برطرف سازد. برای سفارش میتوانید از طریق همین صفحه و شماره تلفن درج شده اقدام کنید.

در کمترین زمان و مناسبترین قیمت این پریفرم های بطری و پت به دست شما صاحبان کسب و کار خواهد رسید.

شرکت پارس پت ابتدا نیاز کشورمان را برای پریفرم پت و بطری با بهترین کیفیت تامین کرده و بعد از آن قادر است پریفرم صادراتی را نیز تامین کند.

انواع بطری پت

پریفرم بطری آب معدنی

پریفرم بطری آب معدنی محصولی باکیفیت و تولید شرکت پارس پت است که به صورت عمده این بطری ها از طریق فروشگاه اینترنتی پارس پت میتوانید برای خرید و سفارش از طریق همین صفحه و شماره تلفن درج شده اقدام کنید.

پریفرم بطری آب معدنی کاملا سالم و بهداشتی تولید شده اند و دارای گواهی نامه بهداشت از سازمان غذا و دارو و علامت استاندارد از اداره استاندارد میباشد.

پریفرم شوینده

شرکت پارس پت تولیدکننده انواع پریفرم بطری شوینده در حجم های مختلف میباشد که این پریفرم های شوینده از کیفیت خوبی برخوردار هستند و برای بسته بندی مواد شیمیایی و صنعتی محصولات شرکت شما تولید کننده مواد شوینده و مواد شیمیایی مناسب میباشد که میتوانید از طریق سایت پارس پت برای سفارش اقدام کنید. بعد از این که مواد شیمیایی و صنعتی و مواد شوینده ای مانند ریکا و … درون پریفرم شوینده ریخته میشود از طریق درب پیچی کاملا محکم و پرس میشود که مواد درون پریفرم شوینده به بیرون نریزد.

بطری پت شوینده

تولید پریفرم رنگی چگونه صورت میگیرد

برای تولید انواع پریفرم رنگی، ترکیب دینامیک افزودنی های رنگی با مواد پت برای ماندگاری یکنواخت بودن رنگ در سطح کل پریفرم انجام میشود.

کنترل مقدار افزودنی به منظور صرفه جویی در مصرف. در شرکت پارس پت امکان تولید انواع پریفرم رنگی با هر رنگی که مشتری پسند کند امکان پذیر است و شما صاحب کسب و کار و شرکت در هر بازه زمانی بخواهید پریفرم رنگی سفارش دهید در تمام پریفرم های رنگی تولیدی شرکت پارس پت یکنواختی پریفرم های رنگی کاملا به چشم میخورد.

پریفرم شفاف و پریفرم شیری

شرکت پارس پت انواع پریفرم های شفاف و شیری و زرد را نیز با کیفیت بالا و مرغوب تولید میکند تا به دست شما صاحبان کسب و کار که در تولید مواد صنعتی و شیمیایی و مواد غذایی در حال فعالیت هستید، برسد و با خیال راحت محصولات و تولیدات خود را درون این پریفرم های شفاف و پریفرم های شیری و… بریزید و به دست مشتریان و هموطنان عزیز برسانید.

Leave a Reply